ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4493410
nr 449 3410
Gustaviansk, signerad Johan Åkerblad (mästare i Stockholm 1758-99), Stockholms hallstämpel med otydligt årtal, senare glas, höjd: 132 lagningar
Utrop:
300 kr
Såld:
24.000 kr
måndag 29 januari 2007
300 kr
500 kr
7.000 kr
5.000 kr
8.000 kr
8.000 kr
6
13.000 kr
7
13.500 kr
6
ledande budet*
7
16.600 kr
7
18.500 kr
Den Gustavianska stilen